Časté dotazy

Kde je možné koupit nebo objednat produkty Ionic-CARE?

Produkty Ionic-CARE je možné zakoupit v e-shopu zde.

Z čeho se skládá pravidelná údržba čističek vzduchu?

Pravidelná údržba čističek vzduchu Ionic-CARE se skládá především ze dvou činností, které je třeba pravidelně opakovat. První z nich je čištění elektrostatického filtru, které se provádí jednou za 4 – 7 dní, dle potřeby a znečištění čištěného vzduchu. Filtr lze otřít suchým hadříkem i omýt vodou s tekutým mycím prostředkem, dle množství znečištění filtru. Dále je třeba čistit ionizační drátky a to nejlépe ve stejném intervalu jako se provádí čištění filtru. K tomuto účelu slouží výsuvné táhlo na boku přístroje.

Co znamená, když se u čističky rozsvítí červená kontrolka?

Rozsvícení červené kontrolky nás informuje o tom, že čistička nepracuje, jak by měla. Často to je způsobeno nadměrným množstvím nečistot, ale někdy to může znamenat i závadu na přístroji. Pokud tedy po vyčištění kontrolka nezhasne, obraťte se prosím na naše servisní středisko.

Jak dlouho by měla být čistička puštěna?

Minimální doba, kterou čistička vzduchu Ionic-CARE potřebuje pro vyčištění jedné místnosti je 1 hodina. Pokud se ale v bytě někdo pohybuje, je neustále zdrojem prachových i jiných mikročástic, proto je vhodné nechat čističku spuštěnou po celou dobu přítomnosti osob či zvířat v dané místnosti. Otevíráním dveří či oken přibývá v bytě nečistot a vyčištěný vzduch se ztrácí. Proto je čistička konstruovaná pro nepřetržitý provoz, tedy 24 hodin denně. I záporné ionty, které do okolí uvolňuje/vypouští ionizátor, se časem vybíjí, např. na kovových předmětech a je proto vhodné jejich neustálé doplňování.

 

Čistička vzduchu s ionizátorem

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Jedná se o technologii, která velmi účinně odstraňuje pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty ze vzduchu vytvářením záporných iontů. Ionizátor se stal velmkým pomocníkem v boji s nejrůznějšími alergiemi. Ve vzduchu, který dýcháme, by se mělo nacházet minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3.

V přírodě se můžeme setkat i s koncentrací okolo 10.000 vzdušných aniontů na cm3, například na horách, nebo v lese, u řeky apod. Bohužel v bytě se tyto hodnoty pohybují kolem nuly, což je špatně. Přitom ionizovaný vzduch je zdraví prospěšný, má pozitivní vliv na tělo, bdělost, povzbuzuje krevní oběh a zvyšuje mozkovou činnost, zlepšuje paměť, koordinaci pohybů a napomáhá lepší imunitě.

Jak bylo uvedeno výše, ionizovaný vzduch také zmírňuje alergie, což je převážně v pylových sezónách spása všech alergiků, kteří v tomto období jinak velmi trpí. Proto je nám tak dobře v lese, u moře, u vody, zkrátka v přírodě - je to právě díky vysoké koncentraci záporných iontů ve vzduchu. Do přírody se však normální obyčejný člověk nedostane již tak často, jak by měl a proto se do čističek vzduchu začly instalovat ionizátory vzduchu. Vědci zjistili, že ionizovaný vzduch prospívá našemu zdraví a tak ionizátor najdete i v čističce vzduchu Ionic-CARE Triton X6.

Výhody Ionic-CARE Triton X6

  • 96% účinnost při zachytávání polétavých nečistot
  • Kombinovaná čistička vzduchu s ionizátorem
  • Nulové náklady na filtry s neomezenou životností
  • Naprosto bezhlučný provoz, 3 stupně výkonu
  • Minimální provozní náklady, méně než 2 Kč denně
  • Snadná obsluha, údržba i čištění přístroje
  • Kvalitní provedení, moderní design, 3 barevné varianty

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě zlepší dýchání díky ionizátoru vzduchu, odstraní alergeny a prach a zničí viry a bakterie. Díky čističce vzduchu také snízíte působení radonu na lidský organismus přes dýchací cesty. To vše má za následek zlepšení imunitního systému, zlepšení pracovní výkonnosti, nárůst energie a v neposlední řadě také lepší náladu, což je ověřeno a mnoho líkařů čističky vzduchu "předepisuje" namísto antidepresiv. S čističkou vzduchu si také zkvalitníte spánek a snížíte krevní tlak.

 

Levný provoz čističky

Úsporná čistička vzduchu

Ionic-CARE Triton X6 je úsporná čistička vzduchu, jejíž provoz je velmi levný. Denně Vás vyjde provoz čističky na cca 1,6 Kč.

Snadný provoz čističky

Snadný provoz čističky

Čističku vzduchu s ionizátorem zvládne obsluhovat skutečně každý, s nadsázkou lze říci, že i dítě. Čistý vzduch si tak mohou dopřát všichni.

Zdravý a čistý vzduch

Zdravý vzduch

Díky ionizátoru bude vzduch v místnosti, kde se čistí, opravdu zdravý a čistý a velmi brzy to na sobě pocítíte.