Test čističky Vzduchu

Nejoblíbenější čistička na českém trhu

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 je bez nadsázky jednou z nejoblíbenějších čističek vzduchu u nás ale i v zahraničí. Přesvědčit se o tom můžete nejen v diskuzních fórech ale také na známém srovnávači Heureka.cz, kde čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 dlouhodobě vévodí kategorii čističek vzduchu. Ionic-CARE Triton X6 má na tomto portále neuvěřitelných 1149 recenzí, z čehož k tomuto dni 1062 zákazníků doporučuje tento produkt. Čím to, že je tato čistička tak oblíbená? Je to dáno nejen její vysokou účinností, která je až 96% ale také poměrně nízkou cenou, díky které je čistička dostupná doslova všem.

Test čističky vzduchu

Česka legislativa říká, že hodnoty koncentrace ozónu v životním prostředí nesmí překročit 0,05 ppm. Zároveň ale legislativní řád ČŘ nestanovuje povinnost čističky vzduchu na produkci ozónu testovat. Abychom ubezpečili potenciální zákazníky o nezávadnosti koncepce čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 s využitím elektrostatických filtrů, prošly čističky vzduchu testem ve Státním zdravotním ústavu v Praze. U čističek bylo měření ozónu standardní součásti testu. A jaký byl výsledek tohoto testu u nezávislé organizace? Naměřené koncentrace ozónu u čističky Ionic-CARE dosáhly pouhých 0,005 ppm. Výsledná koncentrace je tedy hluboko pod přípustným limitem. Výsledek tohoto testu si můžete prohlédnout, protokol o provedeném testu je ke stažení zde (PDF).

Další test čističky vzduchu

Test u Státního zdravotního ústavu však nebyl jediný, dalším bylo testování v akreditované zkušební laboratoři EMPLA AG spol. s.r.o. V jedné místnosti bylo současně v provozu 10 přístrojů Ionic-CARE. Tyto čističky byly zapnuté na plný výkon a ani při tomto nastavení nebyly naměřeny nadlimitní hodnoty produkce ozónu.

Produkce ozónu při využití elektrostatického filtru se tedy s přístroji Ionic-CARE nemusíte obávat, protože prokazatelně neškodí lidskému zdraví.

Snadná údržba i provoz

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 je osazena elektrostatickými filtry, které se omývají a tedy není třeba je měnit. Jak bylo uvedeno výše, není třeba dokupovat nové filtry. Ionic-CARE Triton X6 je prakticky bezhlučný přístroj, proto Vás nebude rušit u televize, nebo spánku a Vy si tak budete moci vychutnávat čistý vzduch bez nepříjemného hluku, který mohou ostatní čističky vyluzovat. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má zabudovaný ionizátor, který spolehlivě likviduje viry, bakterie, plísně a chemikálie a díky tomu je velmi vhodná i pro alergiky a lidi trpící astmatem. Velkou výhodou je také jednoduchá oblusha čističky. Stačí si zvolit jednu ze tří rychlostí čištění a poté již přístroj funguje zcela samostatně, obsluhu tak zvládne opravdu každý. Čističku stačí jen občas vyčistit, jakmile se rozsvítí kontrolka, což bývá podle znečištění vzduchu zhruba 1x za 7 dní.

 

Čistička vzduchu s ionizátorem

Test čističky Vzduchu

Jedná se o technologii, která velmi účinně odstraňuje pachy, plyny, bakterie a jiné nečistoty ze vzduchu vytvářením záporných iontů. Ionizátor se stal velmkým pomocníkem v boji s nejrůznějšími alergiemi. Ve vzduchu, který dýcháme, by se mělo nacházet minimálně 800-900 záporně nabitých iontů na cm3.

V přírodě se můžeme setkat i s koncentrací okolo 10.000 vzdušných aniontů na cm3, například na horách, nebo v lese, u řeky apod. Bohužel v bytě se tyto hodnoty pohybují kolem nuly, což je špatně. Přitom ionizovaný vzduch je zdraví prospěšný, má pozitivní vliv na tělo, bdělost, povzbuzuje krevní oběh a zvyšuje mozkovou činnost, zlepšuje paměť, koordinaci pohybů a napomáhá lepší imunitě.

Jak bylo uvedeno výše, ionizovaný vzduch také zmírňuje alergie, což je převážně v pylových sezónách spása všech alergiků, kteří v tomto období jinak velmi trpí. Proto je nám tak dobře v lese, u moře, u vody, zkrátka v přírodě - je to právě díky vysoké koncentraci záporných iontů ve vzduchu. Do přírody se však normální obyčejný člověk nedostane již tak často, jak by měl a proto se do čističek vzduchu začly instalovat ionizátory vzduchu. Vědci zjistili, že ionizovaný vzduch prospívá našemu zdraví a tak ionizátor najdete i v čističce vzduchu Ionic-CARE Triton X6.

Výhody Ionic-CARE Triton X6

  • 96% účinnost při zachytávání polétavých nečistot
  • Kombinovaná čistička vzduchu s ionizátorem
  • Nulové náklady na filtry s neomezenou životností
  • Naprosto bezhlučný provoz, 3 stupně výkonu
  • Minimální provozní náklady, méně než 2 Kč denně
  • Snadná obsluha, údržba i čištění přístroje
  • Kvalitní provedení, moderní design, 3 barevné varianty
  • Test čističky vzduchu, Ionic-CARE je jiná čistička, než ostatní čističky

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 spolehlivě zlepší dýchání díky ionizátoru vzduchu, odstraní alergeny a prach a zničí viry a bakterie. Díky čističce vzduchu také snízíte působení radonu na lidský organismus přes dýchací cesty. To vše má za následek zlepšení imunitního systému, zlepšení pracovní výkonnosti, nárůst energie a v neposlední řadě také lepší náladu, což je ověřeno a mnoho líkařů čističky vzduchu "předepisuje" namísto antidepresiv. S čističkou vzduchu si také zkvalitníte spánek a snížíte krevní tlak.

 

Levný provoz čističky

Úsporná čistička vzduchu

Ionic-CARE Triton X6 je úsporná čistička vzduchu, jejíž provoz je velmi levný. Denně Vás vyjde provoz čističky na cca 1,6 Kč.

Snadný provoz čističky

Snadný provoz čističky

Čističku vzduchu s ionizátorem zvládne obsluhovat skutečně každý, s nadsázkou lze říci, že i dítě. Čistý vzduch si tak mohou dopřát všichni.

Zdravý a čistý vzduch

Zdravý vzduch

Díky ionizátoru bude vzduch v místnosti, kde se čistí, opravdu zdravý a čistý a velmi brzy to na sobě pocítíte.